Aš neturiu laiko

Aš neturiu laiko

Aš neturiu laiko – bene pagrindinis atsakymas, dėl ko mes nedarome vieno ar kito dalyko, kad pagerintume savo gyvenimo kokybę. Dažnu atveju mes tampame savo užimtumo įkaitu. Tokiu būdu mes jaučiamės esą reikalingi, tačiau ne visada naudingi. Juk užimtumas ne visada reiškia produktyvumą.

KAD BŪTUM PRODUKTYVIU:

1. Turi objektyviai vertinti savo darbų sąrašus.
2. Laikytis disciplinos.
3. Vertinti ir tausoti savo laiką, energiją ir prioritetus.

Man patinka planuoti laiką nuo savo prioritetų: kas svarbu ilgalaikėje perspektyvoje pvz. psichinė ir fizinė sveikata, nes be jos visa kita nebeturi prasmės. Vadinasi šie poreikiai turi būti patenkinti visų pirma (poilsis, mityba, fizinė veikla, dvasinės praktikos). Savirealizacijos projektai, čia man patinka Antonny Robinsono posakis, kad žmonės pervertina ką gali atlikti per metus, tačiau nepakankamai įvertina ką gali per penkerius. Svarbu nuosekliai kasdieną bent po mažą žingsnį eiti savo tikslo link, vis pasistiklinant kur nukreipiu savo laiką ir energiją ar dar einu savo ar jau kitų žmonių tikslų link. Įdomu tai, kad neplanuojant laiko su šeimos nariais, jo gali nelikti, tai atrodo taip savaime suprantama, kad susitiksime tada ir taip kaip išeis, kad ima ir išeina…kas kur ten kur būna pamatyti, išgirsti, įvertinti. Kaip ten bebūtų kiekvienas mes turime būti sau pačiu pirmuoju prioritetu, rūpintis savimi kasdieną, tam, kad būtume pilnaverčiais visuomenės nariais ir galėtume savo buvimu kurti vertę. Visi girdėjome patarimą lėktuve visų pirma užsidėti deguonies kaukę sau ir tada padėti savo artimiesiems ir kitiems.

Tuomet kai jaučiatės užsisukę, nieko nebespėjantys ir pervargę – SUSTOKITE patys, nelaukite kol jus sustabdys ir „padarys laiko“ per prievartą. O jei taip jau nutiko išnaudokite šią situaciją savęs pažinimui su meile ir atjauta visų pirma Sau.

Jei nežinai kaip, galiu padėti.

Su meile ir dėkingumu Diana.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *